Vokiečių kalbos kursai


A2 lygis


1. Persönliches Trumpai apie save. Pagrindiniai duomenys apie asmenį. Gramatika - veiksmažodžių haben ir sein asmenavimas esamuoju laiku.


2. Meine Familie Mano šeima. Susipažinsite su pagrindinės herojės Lėjos šeima ir visais kitais giminaičiais. Gramatika - veiksmažodžių asmenavimas esamuoju laiku.


3. Zahlen Skaičiai. Sužinosite daug naujo apie Lėją: koks jos ūgis, kiek ji sveria, kiek jai ir kitiems jos šeimos nariams metų ir taip toliau. Įtvirtinsite su skaičiais susijusius klausimus: wie lange, wie viel(e), wie alt, wie groß, seit wann ir kt.


4. Wohnen Gyventi galima visur, bet sužinokite, kur ir su kuo gyvena Lėja. Gramatika – žymimieji ir nežymimieji artikeliai bei jų vartojimo ypatumai.


5. Wünsche und Geschenke Norai ir dovanos. Pasvajodami pasimokykime išreikšti įvairiausius norus. Gramatikos dalyje – būdvardžiai bei vokiški neiginiai.


6. Die Zeit Laikas. Ką mes paprastai veikiame tam tikru metu? Pasiklausykime, ką apie savo dieną Laurai iš Vilniaus papasakojo Lėja.


7. Freizeitaktivitäten Laisvalaikio užsiėmimai. Gramatika - modaliniai veiksmažodžiai: wollen, können, müssen, sollen, dürfen. Išmoksime išreikšti norą, ketinimą, būtinybę, mokėjimą, leidimą ar draudimą, paliepimą ir patarimą.


8. Mein Arbeitstag und meine Termine Mano darbo diena ir darbotvarkė. Die Uhrzeit – Laikas (laikrodžio rodomas). Šiek tiek teorijos ir daugiau pratimų – ir jūs gerai išmoksite savybinius įvardžius, nes painiodami įvardžius sein(e) und ihr(e), taip pat ir kitus, galite atsidurti labai juokingose situacijose :).


9. Gespräche Pokalbiai. Gramatikos dalyje išmoksite teisingai naudoti vokišką Akkusativ‘o linksnį ir geriau linksniuoti artikelį ar jį pakeičiančius įvardžius.


10. Eine Geburtstagsparty Gimtadienio vakarėlis. Į svečius tuščiomis eiti nevalia; pasiūlysime keletą idėjų, ką nusinešti į draugų rengiamą vakarėlį ir kaip kitaip būtų galima prie jo prisidėti. Gramatikos dalis skirta įtvirtinti vokiško naudininko vartojimo ypatumus. Jūsų laukia asmeninių įvardžių formos Dativ‘e.


B1 lygis


11. Gibt es einen Traumjob? Ar egzistuoja svajonių darbas? Pasimokysime naujų profesijų pavadinimų, pasikartosime giminystės ryšių apibūdinimus. Vokiški veiksmažodžiai su besikeičiančiomis šakninėmis balsėmis.


12. Mein Steckbrief Trumpos charakteristikos apie save, anketos, apklausos. Išmoksime suprasti ir užpildyti anketas apie asmenį bei atsakyti į Vokietijos valdininkų jums pateikiamus pagrindinius klausimus. Šioje pamokoje išmoksite pažinti veiksmažodžius su neatskiriamaisiais priešdėliais.


13. Was hast du Freitagabend/am Wochenende vor? Savaitgaliui į miestą atvyksta Bruno tėvai. Gal bus ir lauktuvių iš Šveicarijos? Šioje pamokoje tikrai nenuobodžiausime: padirbėsime su vokiškais veiksmažodžiais, turinčiais atskiriamuosius priešdėlius.


14. In einer fremden Stadt Lėja vyksta į Vieną. Išmoksime, kaip paklausti praeivių, jei pasiklydome ar ieškome konkrečiai kokios miesto įžymybės bei mokysimės kaip paaiškinti kelią. Liepiamoji nuosaka, jos formos vokiškai.


15. Wiener Kaffeehäuser Vienos kavinės. Sustiprinkite savo gastronomines vokiečių kalbos žinias. Pamokos pabaigoje rasite vieno garsaus austriško deserto – Kaiserschmarrn – receptą.


16. In einem Heurigen Austriškoje vyninėje. Austriškai vokiški žodeliai. Gramatikos dalyje įtvirtinkite savo įgūdžius vartodami vokišką būtąjį vientisinį laiką – Imperfekt.


17. Landeskunde I Krašto pažinimas. Essgewohnheiten in deutschsprachigen Ländern. - Valgymo įpročiai vokiškai kalbančiose šalyse. Pagalbinių ir modalinių veiksmažodžių Imperfektas.


18. Landeskunde II Krašto pažinimas. Wofür sind Deutschland, Österreich und die Schweiz in der Welt bekannt? Wie sind denn Deutsche, Schweizer und Österreicher? Kuo pasaulyje garsėja Vokietija, Austrija ir Šveicarija? Kokie yra vokiečiai, austrai, šveicarai? Gramatikos dalyje pateikiami stiprieji veiksmažodžiai, kurių pagrindines formas reikia išmokti mintinai bei stipriųjų veiksmažodžių Imperfekto laikas.


19. Reisen Die Deutschen sind Weltmeister im Reisen. Ar tikrai vokiečiai yra pasaulio čempionai kelionių po pasaulį srityje? Šioje pamokoje šiek tiek apie keliones: kaip, kur, su kuo. Gramatikos dalyje toliau mokysimės stipriųjų veiksmažodžių, jų pagrindinių formų, susikaupdami ties šių veiksmažodžių Imperfekto laiku.


20. Urlaub in einem Campingplatz oder einem Bioba Atostogos kempinge prie Šiaurės jūros ar ekologiniame ūkyje. Kalbėjimo dalyje: Im Hotel – Fragen und Antworten. Viešbutyje – pasiteiravimai ir atsakymai. Gramatikos dalyje rasite dar daugiau stipriųjų veiksmažodžių.


21. Ich bin krank Sergu (susirgau). Ką daro patys gydytojai, kai suserga gripu, virusine infekcija ar panašiomis ligomis? Šioje pamokoje rasite koncentruotą informaciją apie vokiečių kalbos daiktavardžių gimines – gerai išmokę pamokoje pateikiamą medžiagą iš anksto žinosite, su kokiu artikeliu vartojamas vienas ar kitas daiktavardis: der, die ar das.


22. Gesund leben Sveikai gyventi: subalansuota mityba, judėjimas, kokybiškas poilsis. Gramatikos dalyje mokykitės Perfekto darybos su pagalbiniu veiksmažodžiu haben. Sudėtinis būtąsis – Perfekto – laikas.


23. Alles in Bewegung Viskas/visi juda. Eismo priemonės. – Verkehrsmittel. Perfektbildung mit dem Hilfsverb sein. Perfekto daryba su pagalbiniu veiksmažodžiu sein.


24. Verschiedene Jobs: wer macht was? Įvairios profesijos: kas ką dirba? Gramatikos dalyje įtvirtinkite savo įgūdžius sudarydami Perfekto laiką.


25. Meine Traumfrau / mein Traummann Mano svajonių moteris / svajonių vyras. Was ist wichtiger: Aussehen oder Charakter? Kas svarbiau: išvaizda ar charakteris? Gramatikos dalyje: būdvardžių laipsniavimas.


Vokiečių kalbos pamokos


Komentarai
 • SirPauly prieš mėnesį pamokoje Persönliches parašė:
  Aciu, labai šaunios pamokos :)
 • Jurgiliki prieš 4 mėnesius pamokoje Persönliches parašė:
  Man labai patiko. Aciu.
 • Emilytte prieš 5 mėnesius pamokoje Persönliches parašė:
  Išbandžiau ir labai įtraukė, ne tik įdomūs dialogai ir tekstai, bet ir moko visapusiškai nuo žodyno iki kalbėjimo.
 • Audramalukiene37 prieš 5 mėnesius pamokoje Persönliches parašė:
  puiku, manau pavyks pasiekti ir A2 lygį, pamokos įdomios ir tinkamos tobulinti vokiečių kalbos žinias.
 • Eugenijac prieš 6 mėnesius pamokoje Meine Familie parašė:
  Tikrai patinka, ilgai ieškojusi atrodo radau. Ačiu, kad esate. Su pagarba, Eugenija.
 • Jolanta7102 prieš 6 mėnesius pamokoje Wünsche und Geschenke parašė:
  Labai ačiū.Patiko Jūsų pratimai, įdomesni ir lengviau įsisavinami ypač, kai sustumdai žodžius o nekali mintinai. Neatsibosta.Daugiau tokiu pratimu!
 • Martynas prieš 7 mėnesius pamokoje Persönliches parašė:
  Man patinka tai, kad galima matyti ir kitų rezultatus, tai priverčia labiau pasistengti :)
 • Zitulee prieš 7 mėnesius pamokoje Persönliches parašė:
  Labai geras dalykas yra vertejas pamokose. Anksciau nebuvo, dabr daug patogiau pasitikrinti zodi, kurio nesupranti. Aciu
 • Jolantabaub prieš 7 mėnesius pamokoje Meine Familie parašė:
  Tikrai įdomios pamokos. Kai pradedi, taip įtraukia, norisi dar ir dar. Džiaugiuosi pirkiniu. Ačiū.
 • Eveline prieš 9 mėnesius pamokoje Meine Familie parašė:
  Pamokėlės puikios ir tikrai turiningos. Viena pastabėlė: atliekant rašymo užduotis vertinamas tik vienas galimas variantas, tačiau geri variantai gali būti keli, ypač, kuomet vieną ir tą patį daiktą/asmenį gali apibūdinti keliais skirtingais žodžiais, pvz., Großmutter ir Oma. Žinoma, elektroninėje erdvėje taip varijuoti turbūt yra gana sudėtinga. Ačiū Jums!